panel led

Świetliki dachowe – praktyczne rozwiązania

Wybór rodzaju oświetlenia, mimo że jest raczej elementem prac wykończeniowych stanowi bardzo ważną kwestię. Decyzja o wyborze okien jest równie istotna, ale co jeśli mamy do czynienia z miejscem, gdzie ich instalacja jest niemożliwa lub kłopotliwa i czasochłonna? Z pomocą przyjdą nam świetliki dachowe. Wykonuje się je głównie w miejscach, gdzie dopływ światła za sprawą okien jest raczej niewykonalny, jednak niektórym projektantom zdarza się słyszeć od swoich zleceniodawców o chęci posiadania świetlików, mimo iż instalacja okna byłaby możliwa.

Zastosowanie świetlików dachowych w praktyce

żarówkaMotywacją takich klientów jest głównie ich preferencja estetyczna. Nie dość, że są one nowoczesne, urozmaicają klasyczne wnętrze i oczywiście, ze względu na ich główną funkcję, rozświetlają pomieszczenie. Świetliki dają go dużo więcej niż tradycyjne okna fasadowe przy takiej samej ilości promieni. Miejsc, w których możliwe jest ich zainstalowanie jest dużo, zwłaszcza w dużych miastach, głównie wojewódzkich. Ostatnim bardzo popularnym rozwiązaniem, stały się świetliki dachowe we Wrocławiu do biurowca. Wpuszczają do pomieszczeń naturalne jasne światło, bardzo potrzebne w miejscach, w których pracują ludzie, aby zapewnić komfort i odpowiednie warunki. Spotyka się je równie często na halach produkcyjnych i sportowych.

panel ledRola, jaką świetliki odgrywają w aranżacji danego wnętrza zależy od jego przeznaczenia oraz indywidualnych upodobań. Dobór wewnętrznej ramy do świetlika może być bardzo uniwersalny lub wręcz przeciwnie, bardzo widoczny, industrialny i nowoczesny, aby podkreślić w danym wnętrzu konkretny styl. W biurowcach klasycznych są to zazwyczaj proste w formie, świetliki klasyczne, jednak w firmach, w których panuje innowacyjny styl, a architektura budynku jest równie nowoczesna i zbudowana najczęściej ze szklanych paneli, zakłada się najczęściej świetliki z ramą aluminiową czy też mosiężną. Duża różnorodność wielkości świetlików oraz łatwość instalacji pozwala na założenie ich w niemalże każdym momencie budowy. Rozmiary i różne rodzaje szyb pozwalają dobrać je adekwatnie do stylu, w jakim zaaranżowany jest biurowiec, restauracja, obiekt sportowy czy też dom.

Co ciekawe świetliki dachowe w biurach są również ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ przy ich odpowiedniej ilości w danym pomieszczeniu, nie ma potrzeby korzystania ze sztucznego światła. Ponadto wpływają one na zwiększenie wydajności osób pracujących. W dużych biurowcach zaleca się nawet montowanie skupisk świetlików, czyli tak zwanych pasm świetlnych.