sztuczna trawa na balkon

Trawiasta wykładzina na balkonie

Balkon to miejsce w którym każdy właściciel mieszkania może stworzyć sobie namiastkę ogrodu. Nawet na najmniejszym balkonie da się ustawić doniczki z kwiatami, czy postawić choćby jeden fotel, by móc posiedzieć na świeżym powietrzu. Wiadomo jednak, że im większa przestrzeń tym więcej możliwości do aranżacji przestrzeni. Nie trzeba już ograniczać się do ceramicznych kafli, imitujących rattan krzesłach i doniczkach z pelargoniami przewieszonymi na balustradzie.

Ładna trawa syntetyczna

sztuczna trawa na balkonObecnie jest tyle ciekawych możliwości, że aż szkoda by z nich nie skorzystać. Jedną z nich jest wytrzymała sztuczna trawa na balkon. Dzięki niej można naprawdę stworzyć własny ogród w mieście. Do wyboru są trawy w różnych odcieniach zieleni i o różnej długości oraz gęstości włókien. Trawa jest miękka i przyjemna w dotyku. Najważniejsze jest jednak to, że nowoczesna trawa syntetyczna wygląda jak prawdziwa, choć ma więcej zalet. Oczywiście takiej trawy się nie podlewa, jednak ona odporna na działanie wody. Nie zgnije, nie zbutwieje, nie odkształci się. Woda opadowa w naturalny sposób ją oczyści, zatem nie trzeba się martwić o jej czystość. Warto jest z niej usuwać jedynie zeschnięte płatki kwiatów, czy papierki, by nie zalegały. Druga ważna rzecz to odporność na ciepło i promieniowanie UV. Słońce nie sprawi, że trawa straci swój kolor, jest ona także niepalna. Można ją zatem rozłożyć nawet na najbardziej nasłonecznionym balkonie, bez obaw o jej trwałość.

sztuczna trawa na balkonKolejna ważna kwestia to łatwość jej rozłożenia. Trawa jest sprzedawana w rolkach lub w kawałkach docinanych na wymiar. Na balkonie wystarczy ją rozwinąć i gotowe. Nie trzeba stosować klejów mocujących ani zaczepów. Wykładzina z trawy powinna dobrze się trzymać podłoża. W razie jej zniszczenia i chęci wymiany, czy też do gruntownego wyczyszczenia wystarczy ją zwinąć i zabrać z balkonu. Warto zaznaczyć, że trawa nie oddziałuje negatywnie na środowisko i jest zrobiona z bezpiecznych materiałów. To ważne dla alergików, jak również dla właścicieli czworonożnych towarzyszy. Trawa jest absolutnie nietoksyczna dla psów i kotów. Wykonanie pięknego mini ogródka na balkonie jest możliwe, a trawiasta wykładzina na pewno będzie niezbędna.

Dzięki niej podłoże na balkonie będzie wyglądało jak prawdziwy trawnik i stworzy idealne tło dla kwiatów i wypoczynkowych mebli. Warto inwestować w dobrej jakości trawę synetyczną, która będzie realistycznie wyglądać, będzie odporna na działanie wody i promieni słońca, a także będzie niepalna. W ten sposób zyska się piękną i bezpieczną ozdobę na balkonie.