ogrod

Usługi ogrodnicze – co wchodzi w ich skład?

Każdy właściciel domu z ogrodem chce, żeby jego tereny zielone wyglądały zawsze atrakcyjnie. Jednak wiadomo, że nie każdy lubi spędzać czas na pracach ogrodowych. Dlatego też w Łodzi jest coraz więcej firm świadczących usługi ogrodnicze. Dzięki nim już nie musimy się martwi tym, że nie będziemy mieli czasu na prace ogrodnicze, bo znajdą się specjaliści, którzy wykonają to za nas.

Usługi ogrodnicze i specyfika ich działania

ogrod

Jednak czy faktycznie wszystko fachowcy zrobią za nas? Co wchodzi w skład takich usług? Na pewno popularne jest koszenie trawników. Mimo iż jest to jedna z najłatwiejszy do wykonania prac to wiele osób woli zatrudnić kogoś, kto wykona to za nich. Zakup dobrej jakości kosiarki to nie jest mały wydatek. Tani sprzęt kupimy co prawda za kilkaset złotych, ale jeśli mamy dużą działkę i potrzebny jest nam traktorek ogrodowy. Inaczej koszenie trawy na działce która ma na przykład pięć tysięcy metrów byłoby dla nas bardzo trudne i męczące. Usługi ogrodnicze Łódź to jednak nie tylko proste koszenie trawników. Wiele osób sięga po nie szczególnie wtedy kiedy jest im potrzebne projektowanie ogrodów. To najważniejsza rzecz jeśli chodzi o nasze ogrody. Zakup odpowiednich roślin i ich rozmieszczenie, jak również zadbanie o teren czy ochronę przed szkodnikami to coś, co powinni wykonać fachowcy. Często niedoświadczeni ogrodnicy dokonują złych wyborów i przez to mają potem problemy z ogrodem i jego pielęgnacją.

ogrody

Coraz częściej zamawiana jest usługa nawadniania ogrodów. Wiadomo, że woda jest bardzo ważna w ogrodzie, a nowoczesne metody podlewania są lepsze niż na przykład podlewanie z węża. Jednak rozkładanie rur nawadniających wokół roślin i spryskiwaczy pod ziemią to zadanie dla fachowca. Wtedy mamy pewność, że nawadnianie i pielęgnacja ogrodów będzie służyło naszym roślinom, a na naszym ogrodzie nie będzie przesuszonych czy zbyt wilgotnych miejsc. W skład usług ogrodniczych na pewno wchodzi też przycinanie drzewek i krzewów, sadzenie nowych roślin i pozbywanie się starych. Często potrzebne są też chemiczne opryski, żeby pozbyć się szkodników w naszych ogrodach. Środki dostępne w sklepach często są nieskuteczne, a ich zła aplikacja może sprawić, ze ucierpią też nasze zdrowe rośliny. Warto również wspomnieć o tym, że usługi ogrodnicze mogą być w pakiecie.

Można zamówić jednorazową usługę, jak również pakiet pielęgnacyjny, przydatny przy wiosennych czy jesiennych porządkach, czy też pakiet na wybraną usługę, na przykład koszenie trawy przez cały rok. Takie pakiety sprawiają, że za usługi ogrodnicze zapłacimy mniej, niż za pojedynczy przyjazd fachowców.