baseny ogrodowe

Uszkodzenia basenów ogrodowych – gwarancja

Jeżeli baseny kąpielowe, w jakiś sposób, czy to przez czynniki atmosferyczne, czy uszkodzenia mechaniczne, ulegną niewielkiemu uszkodzeniu, możemy to w łatwy sposób naprawić. Wszystkie baseny producent obejmuje gwarancją.

Baseny ogrodowe mogą się uszkodzić

baseny ogrodoweKażdy producent basenów, jest zobowiązany do udzielenia nam gwarancji na dany basen. Zazwyczaj gwarancja obejmuje, elementy stałe basenu i nie jest udzielana na uszkodzenia mechaniczne, wyrządzone przez osoby trzecie. Nasze baseny ogrodowe, szczególnie te nadmuchiwane w łatwy sposób mogą się uszkodzić. Nie zawsze jest to objęte gwarancją przez producenta. Najlepiej przed zakupem naszego basenu, zapoznać się z treścią gwarancji. Sprawdzenie treści gwarancji upewni nas, czy na dany basen, w jakich przypadkach i w jakim czasie udzielana jest gwarancja. Jeśli na nasz basen, minął okres gwarancyjny lub basen ulegnie uszkodzeniu, nie objętym w gwarancji, można samemu spróbować naprawić uszkodzenie.W przypadku basenów dmuchany, najczęściej dochodzi do przetarcia lub do przebicia basenu. Dziurę powstałą w basenie ogrodowym, można zakleić specjalną łatką do basenów lub klejem, który jest odporny na wodę. Przy innego typu basenach, niestety nie zawsze jesteśmy w stanie naprawić uszkodzenie sami. Jeżeli uszkodzenie jest na tyle duże, że basen nie nadaje się do użytku, niestety powinniśmy go poddać recyklingowi.

Tworzywa sztuczne poddaje się recyklingowi, co jest bezpieczną formą dla środowiska. Informację na temat przydatności do recyklingu, znajdziemy na opakowaniu.