Wiata garażowa z drewna

Każdy właściciel posesji po postawieniu domu z pewnością zastanawia się nad postawieniem garażu. Trzymanie samochodu na świeżym powietrzu nie jest dobre, ponieważ jest on wtedy stale narażony na czynniki atmosferyczne, zwłaszcza na opady, deszcz, śnieg czy też grad. Dlatego garaż stanowi podstawę dla każdego właściciela, który dba o swoje auto.

Ochronne wiaty drewniane

wiata z drewnaOczywiście możemy zdecydować się na obiekt murowany, ale ciekawą alternatywę stanowią garaże i wiaty z drewna. Są one w całości wykonane z tego naturalnego materiału, dzięki czemu prezentują się niebywale atrakcyjnie. Taki garaż jest po prostu ekologiczny, dlatego to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie ochronę środowiska. W ofertach producentów konstrukcji drewnianych znajdziemy ekologiczne garaże o powierzchni na przykład 71m2, licząc włącznie z wiatą. Taka wiata przy garażu jest naprawdę przydatna, ponieważ jeżeli danego dnia wiemy, że będziemy wyjeżdżać samochodem kilka razy, nie ma potrzeby chowania go w garażu. Wystarczy, że uchronimy go przed opadami oraz przed intensywnymi promieniami słonecznymi za pomocą właśnie wiaty z drewna. Zapewni ona pojazdom odpowiednie warunki. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, producent dostarczy do nas taki garaż z wiatą w częściach przeznaczonych do montażu.

wiata z drewnaDołącza również mocowania, dlatego my nie musimy zupełnie o nic się martwić. Montaż zaś nie jest trudny, ponieważ wszystko zostało dokładnie opisane na instrukcji. Co oprócz elementów konstrukcyjnych oraz mocowań oferuje producent? Przede wszystkim także deskę dachową, dzięki czemu nie musimy martwić się o wykończenie budynku. Dodatkowo cała konstrukcja – zarówno garaż, jak i wiata – jest impregnowana. Impregnacja stanowi doskonałą ochronę przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi i mowa tu nie tylko o warunkach atmosferycznych, ale także o insektach i innych szkodnikach, które mogłyby wpływać negatywnie na drewno i sprawiać, że przestałoby ono dobrze wyglądać. Impregnacja skutecznie zabezpiecza obiekt i to na dość długi czas, ale oczywiście należy ją regularnie powtarzać. Słowem podsumowania, właściciele posesji powinni zatroszczyć się nie tylko o dom, ale także o postawienie garażu, dzięki któremu będą mogli trzymać samochód w dogodnych warunkach.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest garaż z wiatą z drewna, dzięki czemu możemy chronić pojazd przed opadami bez konieczności wprowadzania go do środka garażu, co jest przydatne zwłaszcza wtedy, gdy danego dnia często użytkujemy pojazd i będziemy wyjeżdżać z posesji nie jeden raz.