Zawiesia wężowe

Wielozadaniowe zawiesia wężowe

Sektor budowlany wymaga bardzo wielu specjalistycznych przedmiotów z których korzysta się podczas całego procesu budowlanego. Często największy problem sprawiają materiały o bardzo dużej wadze, lub gabarytach. Ich podnoszenie, czy przetransportowanie bez odpowiedniego sprzętu jest po prostu niemożliwie.

Zawiesia wężowe z dobrego materiału

Zawiesia wężoweSzczególnie na budowie, bardzo często przenosi się różnego rodzaju materiały pomiędzy kondygnacjami powstającej budowli. Jest to moment względnie niebezpieczny, dlatego też ważne jest użycie ekwipunku posiadającego odpowiednią wytrzymałość i atesty. Należy także właściwie zainstalowań mocowanie do elementu podnoszonego. Do tego z kolei wykorzystuje się masę, różnych obiektów. Wbrew pozorom do podnoszenia tego typu przedmiotów nie wystarczy sam dźwig, niezwykle ważny jest element łączący hak dźwigu z samym ładunkiem, gdyż to na nim spoczywa praktycznie cała siła wytwarzana podczas takiego przenoszenia przedmiotów. Jednymi z bardziej popularnych są poliestrowe zawiesia wężowe. Potrafią być one niezwykle wytrzymałe jak na element wykonany z tworzywa sztucznego. Odpowiednio wykonane są w stanie podnieść nawet kilkanaście ton, co jest wynikiem niesamowicie dobrym. Ważne jest ich odpowiednie montowanie i eksploatowanie, tak by zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia.

Zawiesia wężoweNależy w odpowiedni sposób opleść ładunek tego typu zawiesiem, tak, aby ten miał jak najmniejsze szanse na wyślizgnięcie się w trakcie podnoszenia. Należy także uważać na ostre rogi podnoszonego przedmiotu, gdyż mogą one przerwać ciągłość takiego zawiesia. Nie jest to tak ryzykowne jak w przypadku tradycyjnych zawiesi pasowych, gdyż wężowe charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością. Pozwala to na ich bardziej intensywne eksploatowanie bez ryzyka ich uszkodzenia. Są one także bardzo delikatne dla ładunku, dlatego mogą być jednocześnie używane do tych bardziej delikatnych, ale także typowo ciężkich i mało poręcznych materiałów, którym uszkodzenia nie grożą. Zawiesia wężowe zawdzięczają popularność także swojej doskonałej wielozadaniowości, gdyż można z nich korzystać do podnoszenia przedmiotów, ale także świetnie nadają się do mocowanie ich w trakcie transportu.

Wtedy nadają się idealnie zarówno dla materiałów dużych gabarytowo, jak i tych bardziej delikatnych. Wiele firm najczęściej decyduje się właśnie na ten typ zawiesi, gdyż zapewniają one dodatkową oszczędność pozbywając się potrzeby kupowania odciągów do transportu. Dodatkowo zajmują one względnie mało miejsca i są lekkie, przez co łatwo się je przenosi i magazynuje.