Wybieranie domku letniskowego

Osoby z Nowego Sącza na pewno doceniają jego piękne widoki. Miasto położone w pobliżu gór, w okolicach nietrudno znaleźć też jeziora. Coraz więcej osób, nie tylko tutaj, decyduje się na porzucenie mieszkania w bloku i szuka odpowiedniego domku jednorodzinnego. Jednak gdy taka opcja wciąż jest dla nas zbyt droga, poleca się pewną alternatywę w postaci kupna własnej, małej działki.

Domki letniskowe spełniające oczekiwania

domki letniskowe Na niej możemy urządzać grille i pielęgnować ogród. Pewnym przedsmakiem przed postawieniem domu, będzie domek letniskowy. W nim możemy spędzać noce podczas wolnych weekendów na swojej działce. Posłuży także do przechowywania części niezbędnych rzeczy. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy zakupiona działka znajduje się w pewnej odległości od naszego mieszkania. Wówczas zamiast codziennych dojazdów w wolnym okresie, możemy po prostu przenocować na naszej ziemi. Łatwo znajdziemy domki letniskowe z Nowego Sącza, które będą spełniać nasze wymogi. Pamiętajmy, by przede wszystkim zadbać o odpowiedni rozmiar domku. Przede wszystkim zmierzmy miejsce, gdzie miałaby stać drewniana konstrukcja. Wybieranie odpowiedniego domku „na oko” jest bardzo niewskazane – wiąże się z ryzykiem kupna domku, który nie wpasuje się w naszą ziemię. Pamiętajmy też, że najlepiej jest ustawić domki letniskowe na płaskim terenie. Możemy zdecydować się na te wolnostojące, nieprzytwierdzone na stałe do podłoża, lub poszukać takich, które będą stać na fundamentach.

domki letniskowe W wypadku tych drugich pamiętajmy, że domku nie da się już w żaden sposób przesunąć, gdy już raz postawimy go na fundamentach. Taka konstrukcja jest przytwierdzona do podłoża na stałe. Wybierając domki letniskowe z Nowego Sącza bez fundamentów, nie musimy martwić się dokumentacją. Takie konstrukcje możemy stawiać na swoich działkach bez potrzeby wcześniejszego uzyskania pozwolenia. Jeśli chcielibyśmy spędzać na naszej działce dużo czasu, powinniśmy przemyśleć wybór domku letniskowego z ociepleniem. Wówczas noce, które będziemy w nim spędzać, będą dla nas bardziej komfortowe. Upewnijmy się, że producent ociepli nie tylko ściany, ale także podłogę – taki system ogrzewania jest bardziej efektywny. Nikogo nie dziwi, że domek letniskowy powinien też być odpowiednio zaimpregnowany. Dzięki temu drewno, z którego powstał, będzie bardziej odporne na wilgoć czy uszkodzenia.

Wybór geometrii okna i opcji drzwi będzie już nasza własną inwencją. Podobnie z dachem domku – czy wybierzemy ten płaski, czy ze szczytem. Niektóre z domków letniskowych posiadają też takie udogodnienie jak taras. Jeśli posiadamy już domek, w którym nie ma tarasu, możemy zamówić tylko taki element.