kompresor olejowy 200l do piaskowania

Wybór odpowiedniego kompresora do piaskowania

Rdzę i zgorzelinę, która znajduje się na powierzchni metalowej, można usunąć za pomocą metod mechanicznych. Wśród nich wymienia się między innymi oczyszczanie strumieniowo-ścierne, które pozwala na uzyskanie najlepszego efektu estetycznego. Choć profesjonalna nazwa tej metody może wielu osobom nic nie mówić, na pewno słyszały one o piaskowaniu – które jest potocznym określeniem tego procesu.

Kompresor olejowy – parametry dopasowane do piaskarki

kompresor olejowyPiaskowanie sprawdza się też przy usuwaniu lakierów czy żywic. Do przeprowadzenia oczyszczania konieczny jest specjalny osprzęt – pistolet oraz kompresor olejowy 200l do piaskowania. Drobinki piasku lub innego materiału ściernego, zostają rozpędzone przez strumień sprężonego powietrza, co pozwala na szlifowanie powierzchni i odpowiednie przygotowanie jej do malowania. Należy pamiętać, że kompresor powinien być dobrany pod konkretną piaskarkę – warto więc wybór skonsultować z doradcami danego sklepu z wyposażeniem pneumatycznym. Kompresory, w zależności od modelu, charakteryzują się bowiem różną wydajnością, mocą silnika, różnym ciśnieniem. Wysokość ciśnienia piaskowania zależy od stosowanego materiału ściernego oraz od tego, jaką powierzchnię chcemy oczyścić. W przypadku stali konieczne jest zwykle wyższe ciśnienie, niż podczas obróbki powierzchni drewnianej.

kompresor olejowy 200l do piaskowaniaW ofertach producentów znajdują się kompresory olejowe do piaskowania, które odznaczają się kompaktową konstrukcją oraz estetycznym wyglądem. Choć sprężarki są proste w obsłudze, operator zawsze musi pamiętać o bezpiecznym użytkowaniu – istotne jest na przykład noszenie okularów ochronnych, aby uniknąć uszkodzenia wzroku przez odprysk materiału ściernego. Warto zadbać też o ochronę uszu, jeżeli dany kompresor odznacza się dość dużym poziomem hałasu. Jeżeli piaskowaniu podlega przedmiot o małych gabarytach, warto go odpowiednio umocować, gdyż podtrzymywanie przedmiotu ręką może zakłócać prawidłową obsługę kompresora. Kompresory olejowe znajdujące się w asortymencie producentów, składają się z kilku podstawowych elementów: to pompa, silnik i zbiornik na olej, a także manometr oraz włącznik ciśnieniowy. Przed podłączeniem kompresora do piaskarki, warto zwrócić uwagę na to, czy utrzymany jest właściwy poziom oleju w urządzeniu.

Tylko wówczas będziemy mogli być pewni prawidłowej pracy sprężarki. Operator podczas pracy, może skupić się całkowicie na wykonywaniu swojego zadania – na piaskowaniu, gdyż nowoczesne kompresory olejowe wyłączają się automatycznie po uzyskaniu maksymalnego ciśnienia. Podczas pracy można jednak regulować na bieżąco ciśnienie robocze.