drewniane ogrodzenie

Wybór ogrodzenia posesji

Budowa domu trwa zwykle co najmniej kilka miesięcy. Nic więc dziwnego, że koniec prac jest zawsze oczekiwany z niecierpliwością. Po wykończeniu budynku, można już się do niego wprowadzić, jednak warto najpierw zatroszczyć się też o otoczenie.

Wybór najlepszego ogrodzenia

ogrodzeniePosesja powinna być odgrodzona – dzięki temu unikniemy widoku wścibskich oczu w czasie, gdy będziemy relaksować się w ogrodzie. Ogrodzenie pełni jednak przede wszystkim funkcję zabezpieczającą nasz teren przed wtargnięciem niepożądanych osób. Oprócz funkcjonalności, liczy się również estetyka. Solidne ogrodzenia w mazowieckim są bowiem najczęściej inwestycją, która ma pełnić swoje funkcje przez co najmniej kilka lat. A nikt z nas nie chciałby przecież, aby, już na przykład po kilku miesiącach użytkowania, na ogrodzeniu widać było ślady negatywnego wpływu warunków atmosferycznych. Warto więc wybrać ogrodzenie, które wyróżnia się trwałością i prawdziwą wytrzymałością. Propozycją, która łączy te zalety z estetycznym wyglądem jest ogrodzenie drewniane. Decydując się na ogrodzenie z drewna, powinniśmy wybrać sprawdzonego producenta – tylko wówczas będziemy mieć pewność, że wykorzystano najlepsze rozwiązania z zakresu konstrukcji i projektowania.

drewniane ogrodzenieDrewniane ogrodzenia występują w różnych wariantach. Przy ich budowie dobrze sprawdza się drewno olchowe – oczywiście musi być ono odpowiednio wysuszone oraz zaimpregnowane ciśnieniowo. Dzięki impregnacji drewno jest chronione nie tylko przed promieniami UV, ale też przed szkodnikami i grzybami. Klienci cenią sobie ogrodzenia wykonane z tego rodzaju drewna, gdyż zapewniają one atrakcyjny wygląd posesji. Bardzo często wykorzystuje się też drewno sosnowe oraz świerkowe. Producenci proponują ogrodzenia o różnych wysokościach – najczęściej od 80 do nawet 200 cm. Bardzo często wraz z ogrodzeniem możemy zamówić od razu odpowiednią bramę i furtkę – wyposażone w automatykę zdecydowanie usprawnią wjazd i wyjazd z posesji. Dlaczego wybór sprawdzonego producenta jest tak ważny? Dobra firma bezpłatnie przeprowadzi pomiar posesji i wycenę ogrodzenia. Podczas realizacji zlecenia, klient może liczyć na dokładne wykonanie solidnych ław fundamentowych, przęseł czy słupków. Z pewnością ogrodzenia drewniane są ekologiczną alternatywą dla innych typów ogrodzeń.

Drewno dobrze komponuje się z ogrodową roślinnością, nie przytłacza jej, dlatego dzięki takiemu ogrodzeniu nasza posesja będzie bez wątpienia prezentować się atrakcyjnie. Szeroki wybór wzorów sprawia, że możemy wybrać ogrodzenie niepowtarzalne, którego pozazdrości nam niejeden sąsiad.