podłogi sportowe

Wybór podłogi sportowej

Każdy inwestor, który buduje właśnie salę gimnastyczną przy szkole, w pewnym momencie stanie przed koniecznością wybrania podłogi do obiektu. Choć wydaje się to być banalną sprawą – nie do końca tak jest. W końcu taka podłoga musi spełniać pewne szczególne wymagania, nie może to być zwykły materiał, taki, który kładziemy w domu.

Podłoga wysokiej jakości

podłogi sportoweJaka zatem jest specjalistyczna podłoga sportowa? Na co powinniśmy zwracać uwagę przy jej wyborze? Oczywiście pewnym ograniczeniem będzie nasz budżet – jeśli jest niewielki, z pewnością będziemy musieli zrezygnować z oferty najbardziej prestiżowych producentów z branży. Jednakże to nie oznacza, że do wyboru pozostanie nam jedynie podłoga niskiej jakości. Wręcz przeciwnie, wielu producentów oferujących podłogi sportowe ze średniej półki cenowej dba o to, aby spełniały one najwyższe standardy. Podłogi te nie są tak drogie z prostego powodu – producent taki korzysta zazwyczaj z materiałów recyklingowych, które parametrami technicznymi nie różnią się od tych nowych, jednak ich uzyskanie jest o wiele tańsze. Takie podłogi są bezpieczne w użytkowaniu, ponadto nie generują wysokiej emisji substancji do środowiska. Jeśli już wiemy, że takich podłóg sportowych na rynku jest szeroki wybór, musimy zdecydować, co będzie najlepsze dla naszych potrzeb. Po pierwsze, musimy zatem określić swoje oczekiwania i to, do czego będzie potrzebna ta podłoga.

podłogi sportoweOczywiście na sali gimnastycznej wykonywane są głównie ćwiczenia fizyczne, odbywa się rywalizacja sportowa (dzieci uprawiają wiele różnych sportów, nie konkretną dyscyplinę), a ponadto często wykorzystywana jest do rekreacji. Zatem podłoga musi być jak najbardziej uniwersalna. Nowoczesna, wysokiej jakości podłoga sportowa sprawi, że dzieci i młodzież będą mogły bezpiecznie uprawiać sporty. Takie nawierzchnie są naprawdę wytrzymałe, a przy tym są odporne na zabrudzenia. To z kolei łączy się z łatwością czyszczenia oraz konserwacji, co jest ważne z pewnością dla osób zajmujących się sprzątaniem takiej sali gimnastycznej. Z kolei dla wykonawców istotny będzie szybki i ekonomiczny montaż. W dowolnym momencie możemy zdecydować się też na demontaż podłogi, aby wymienić ją na nową. Stara nie znajdzie się jednak w śmietniku, gdyż może być ponownie wykorzystana w innym miejscu.

Słowem podsumowania, podłogi do sal gimnastycznych przy szkołach muszą charakteryzować się najwyższą jakością, ponieważ od niej zależy bezpieczeństwo dzieci podczas eksploatacji nawierzchni. Warto zatem o to jak najlepiej zadbać, a dzięki nowoczesnym podłogom sportowym od renomowanych producentów jest to możliwe.