okucia nierdzewne do kabin prysznicowych

Wybór właściwej kabiny prysznicowej

Prysznic czy wanna – odwieczne pytanie nurtujące wszystkich, którzy planują przeprowadzenie remontu łazienki. Jedno i drugie ma swoje ogromne zalety, dlatego najlepszym rozwiązaniem może się okazać zainstalowanie obydwu. Jednak małe mieszkania w blokach nie pozwalają często na taki luksus, wobec czego konieczne jest podjęcie decyzji.

Stylowa łazienka z nierdzewnymi okuciami

okucia nierdzewne do kabin prysznicowychCo dość oczywiste wanna sprzyja długim, relaksującym kąpielom, natomiast prysznic jest dużo bardziej funkcjonalny – tym właśnie wygrywa najczęściej z wanną i jest częściej wybierany przez klientów sklepów z akcesoriami łazienkowymi. Jeśli więc również stajemy po stronie prysznica, musimy się zastanowić, jaki wybieramy. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zbudowanie odpływu bezpośrednio w podłodze, jednak nie zawsze się to udaje, nie każde bowiem mieszkanie dysponuje odpowiednio grubą podłogą, żeby pomieścić w niej całą instalację hydrauliczną. Dlatego najczęściej możemy spotkać w blokach prysznice z brodzikiem. Warto przy tym pamiętać, że im niższy brodzik, tym wygodniej się z niego korzysta. Kiedy już tę decyzję mamy za sobą, pomyśleć trzeba o kształcie kabiny – jest to nie tylko sprawa gustu, ale też funkcjonalności, która w przypadku małych łazienek jest sprawą niezwykle istotną.

okucia nierdzewne do kabin prysznicowychZdecydowanie wygodniejsza jest kąpiel pod prysznicem o zaokrąglonym wykończeniu, jednak z punktu widzenia samej poręczności kabiny lepiej będzie, jeśli wybierzemy kwadratową. Ma ona zdecydowanie więcej zalet – przede wszystkim nie zabiera tyle powierzchni, co kabina okrągła. Owszem, mogą mieć identyczną objętość, jednak kanciasty prysznic stwarza dodatkową możliwość dostawienia do niego, na przykład, szafki na brudną bieliznę, czego nie można powiedzieć o okrągłym prysznicu. Ogromną jego zaletą jest również łatwość utrzymania go w czystości – na szklanych ściankach kabiny tworzą się bardzo szybko różne zacieki, które z płaskiej powierzchni bardzo łatwo usunąć za pomocą odpowiedniego narzędzia, jakim jest ściągaczka do wody. Inną zaletą jest fakt, że kwadratowe kabiny lepiej wpasowują się we współczesne trendy dążące do minimalizmu – jako element dekoracyjny wystarczą im proste okucia nierdzewne do kabin prysznicowych, dzięki którym cała łazienka może nabrać bardziej gustownego charakteru.

Jeśli więc zależy nam na uzyskaniu możliwie funkcjonalnego wnętrza naszej małej łazienki, doskonałym pomysłem będzie zamontowanie w niej kwadratowej kabiny prysznicowej, która sprawi, że zaoszczędzimy dużo przestrzeni. Żeby spotęgować wrażenie, warto wykończyć pomieszczenie jasnymi kafelkami, które optycznie powiększą wnętrze.