Zestaw prysznicowy

Wybór zestawu prysznicowego do łazienki

Podczas wyboru wyposażenia do prysznica, powinniśmy być bardzo uważni. Będzie dla nas ważna bowiem nie tylko funkcjonalność, ale także estetyka. Wybór zestawów prysznicowych w ofertach producentów jest bardzo szeroki, znajdziemy produkty w każdej cenie.

Zestaw prysznicowy z wieloma funkcjami

Zestaw prysznicowyTym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na to, by nie przepłacić, ale też by wybrać prysznic, który będzie się charakteryzował oczekiwaną przez nas wysoką jakością. Oczywiście możemy sami skompletować wyposażenie do prysznica i zakupić każdy element osobno, jednak ostatecznie wiązać będzie się to z wyższą ceną niż w przypadku wyboru zestawu, którego ceny zaczynają się od 50 złotych. W zestawie będziemy mieli wszystkie niezbędne elementy – razem będą tworzyć spójną, estetyczną całość. Takiego dopasowania być może nie osiągnęlibyśmy, kompletując wyposażenie samodzielnie. Wśród zalet oprócz spójnego wyglądu wymienia się także łatwość montażu. Instalacja przebiega zawsze szybko i bez żadnych problemów, jest ona bowiem o wiele mniej wymagająca niż instalacja paneli prysznicowych. Zestaw prysznicowy proponowany przez producentów składa się ze słuchawki prysznicowej, drążka, uchwytu oraz z węża. Słuchawka może mieć 1-, 2- lub 3 funkcje, czyli różne tryby strumienia wody. Wybór zależy więc od naszych oczekiwań.

Zestaw prysznicowyJeśli chodzi o uchwyty, są dostępne w różnych kształtach, jednak najczęściej wybiera się te okrągłe lub kwadratowe. Należy pamiętać o zamontowaniu takiego uchwytu na odpowiedniej wysokości, aby z góry z słuchawki leciał na nas strumień głowy, ale też żebyśmy mogli wygodnie ściągnąć słuchawkę. W ofertach znajdziemy również zestawy prysznicowe wraz z baterią termostatyczną, jednak takie komplety są o wiele droższe – ich cena potrafi być wyższa o 100, a nawet na 200 złotych. Jednak dokupując ją osobno, wcale nie zaoszczędzimy, dlatego warto rozważyć to rozwiązanie, jeśli zależy nam na funkcjonalności baterii termostatycznej. Jeżeli z kolei nie posiadamy brodzika, a wannę, wówczas możemy dobrać odpowiedni zestaw prysznicowy z baterią wannową, co pozwoli nam na puszczanie wody tak z kranu, jak i z prysznica. Ale to nie wszystko, producenci oferują bowiem także kolumny prysznicowe – są to zestawy, które wzbogacono dodatkowo o deszczownicę. Pozwala ona na kąpiel „w strugach deszczu”. Woda spada na nas delikatnie z góry, niczym właśnie krople deszczu.

Jest to ciekawa opcja, dlatego również warto się na to zdecydować. Bez wątpienia producenci proponują nam wiele ciekawych opcji w zakresie zestawów prysznicowych. Z pewnością uda nam się dobrać taki, który nam odpowiada, zarówno pod względem funkcjonalności i estetyki, jak też ceny.