projektowanie wnętrz

Wystrój hotelu sposobem na przyciągnięcie gości?

Na sukces hotelu ma wpływ bardzo wiele czynników: jego położenie, standard, jakość obsługi, otoczenie, atrakcje turystyczne w najbliższej okolicy. Można mieć na nie większy lub mniejszy wpływ, ale rzadko wszystkie stoją na bardzo dobrym poziomie, dlatego tym bardziej istotne jest zadbanie o te, na które można wpłynąć, w szczególności na sam wystrój hotelu.

Jak zaprojektować wnętrze hotelu?

projektowanie wnętrz Do pomocy ze stworzeniem atrakcyjnego, spójnego wystroju wnętrza warto zatrudnić profesjonalistę, który zadba nie tylko o ogólny wystrój, ale także o najdrobniejsze detale, które również mają spore znaczenie dla rezultatu końcowego. Każde wnętrze jest inne, jednak niektóre wymagają więcej pracy i pomysłowości niż pozostałe – na przykład hotele tworzone w już istniejących budynkach w centrum miasta, chociażby w Gdańsku. W takich miejscach trudniej jest pracować z przestrzenią, z definicji mocno ograniczoną. Właściwy projekt dla takiego wnętrza powinien zakładać na przykład optyczne powiększenie przestrzeni, stworzenie wygodnych ciągów komunikacyjnych i podkreślenie oryginalnych elementów wystroju i architektury. Tanie projektowanie wnętrz w każdym stylu w Gdańsku w takich budynkach jest również ograniczone na przykład przez wymagania stawiane przez konserwatorów zabytków. Architekt podejmujący się takiego zlecenia może mieć ciężki orzech do zgryzienia, jednak efekty końcowe potrafią zachwycać i to one będą przyciągały gości do kolejnych wizyt. Umiejscowienie hotelu w pobliżu gdańskiej starówki wydaje się narzucać konkretny styl, co ma swoje dobre strony. Co jednak w przypadku, gdy hotel będzie budowany w nowej części miasta?

projektowanie wnętrz Architekt wnętrz ma wówczas o wiele szersze pole do popisu i większe możliwości, by sięgnąć po nietypowe czy nowoczesne rozwiązania, które nie pasowałyby do innego miejsca. Nie znaczy to jednak, że aranżacja wnętrz w takiej sytuacji jest prostsza, ponieważ więcej możliwości to trudniejszy wybór jednej, spójnej wizji. Spójności wystroju warto poświęcić osobną kwestię: wielu gości ceni sobie konkretne motywy przewodnie we wnętrzach, ponieważ przeważnie są one zupełnie inne od tego, do czego przywykli choćby we własnych domach. Warto więc zagrać tą właśnie kartą, by stworzyć coś unikalnego, co będzie wyróżniać hotel na tle innych. Bardzo prosty, klasyczny wystrój także ma swoje niepodważalne zalety, dlatego należy dokładnie wiedzieć, jakie mogą być oczekiwania potencjalnych gości, do jakiej grupy społecznej mogą się zaliczać i tak dalej.

 Dokładny „wywiad” w otoczeniu również będzie mieć niebagatelny wpływ na wystrój wnętrza, a w konsekwencji również na to, czy inwestycja w hotel okaże się sukcesem czy też nie.