garaże blaszane

Zalety garażów blaszanych

Najbardziej znane garaże to garaże murowane. Cegła czy pustaki świetnie się sprawdzają do budowy garażu przy domku jednorodzinnym, są trwałe, można je łatwo ocieplić, jednak sporo kosztują. Czasem właściciele domów decydują się na zrobienie drewnianej wiaty czy garażu. Drewno to materiał w pełni naturalny, garaż/wiatę szybko się tworzy i to niewielkim kosztem.

Garaże z dobrej blachy

garaże blaszaneJednak drewno wymaga częstej impregnacji, a jego kolor będzie blaknął. Czy jest jakieś rozwiązanie które łączy w sobie zalety garaży murowanych i drewnianych? W sprzedaży dostępne są także doskonałe garaże blaszane. Jakie są ich zalety i dlaczego warto rozważyć ich zakup? Przede wszystkim takie garaże są względnie tanie. Droższe niż opcja drewniana, jednak tańsze niż murowana. W standardzie blacha jest cynkowana ogniowo, często także ma izolację, więc zapewnia takie same warunki w środki jak garaż z cegieł. Skoro nie widać różnicy, to nie ma sensu przepłacać. Druga zaleta to jego szybka budowa. Taki garaż składa się z gotowych elementów (ściany oraz dach), które trzeba jedynie ustawić na betonowej podstawie. Można zrobić płytki fundament lub układać betonowe bloczki fundamentowe, wszystko zależy od zaleceń producenta. Gotowe części są szybko łączone a garaż gotowy do użytku. Z blachy mogą być także wykonane drzwi otwierane uchylnie, chyba że ktoś chce mieć bramę automatyczną, wtedy taka opcja jest dodatkowo płatna. Trzecia zaleta to możliwość przestawienia garażu.

garaże blaszaneTaki murowany można co najwyżej rozebrać i wybudować w innym miejscu. Garaż blaszany się demontuje, transportuje pod wskazane miejsce i ponownie składa. Nie ma z tym żadnego problemu. Sam transport też nie jest skomplikowany, choć wymaga oczywiście samochodu ciężarowego. Trzeba wspomnieć także o tym, że garaż blaszany może także mieć otwory okienne, podłączenie oświetlenia, czy izolację cieplną, czyli to wszystko to mają także garaże murowane. Często producenci garaży oferują szeroką gamę usług dodatkowych, w tym właśnie podłączenia, robienie fundamentów, czy cynkowanie ogniowe, więc nie trzeba się tym zajmować samodzielnie ani też szukać fachowca na własną rękę. Jak widać garaże blaszane mają wiele zalet.

Są tanie, szybko się je stawia, można je zawsze zdemontować i przenieść w inne miejsce. Dobry garaż będzie stał latami i nic się z nim nie będzie działo. Warto pamiętać o tym, że garaż blaszany sprawdzi się nie tylko w mieście, jako opcja dla mieszkańców bloków, ale także jako garaż stały lub tymczasowy (na czas budowy) dla posiadaczy domów.