Zalety i bezpieczeństwo użytkowania folii solarnej

Folia solarna to inaczej przykrycie basenowe. Materiały wykorzystywane do jej produkcji są ekologiczne i wytrzymałe. Cechuje je odporność na wpływ promieniowania ultrafioletowego i środków chemicznych, stosowanych do uzdatniania wody basenowej. Przykrycie stanowi ochronę termiczną basenu.

Folia chroniąca basen

folia solarna Dzięki niemu woda basenowa zostanie bardzo szybko podgrzana do przyjemnej temperatury (zwłaszcza w bardzo słoneczny dzień). Wytrzymała folia solarna tworzy również barierę, która będzie chroniła wodę basenową przed zanieczyszczeniami z zewnątrz- śmieciami, liśćmi i kurzem. Bardzo szybko można je usunąć z przykrycia. Stosując folię minimalizuje się także ilość potrzebnych do oczyszczania wody basenowej środków chemicznych. Poza tym przykrycie basenu zapobiega wyparowywaniu z niego wody, a więc mniej wody będzie konieczne również do jej uzupełnienia. Montaż folii solarnej na basenie jest prosty i intuicyjny. Nie trzeba ręcznie zwijać i rozwijać folii. Jest ona wyposażona w specjalne urządzenie nawijające, czyli rolete. Folia solarna przyłączona jest do rolety za pomocą elastycznego paska mocującego, co zapewnia niezawodne, łatwe i szybkie składanie folii. Przechowywanie i pielęgnacja folii solarnej nie wymagają wysiłku.

folia solarna Pod koniec sezonu, w którym korzystamy z basenu i folii, przed nawinięciem przykrycia na bęben, należy wypłukać folię bieżącą, czystą wodą. Dzięki temu folia w trakcie przechowywania nie będzie narażona na szkodliwy wpływ substancji chemicznych. Po zwinięciu przykrycia basenowego na bęben należy chronić je przed wpływem promieni słonecznych i wysokich temperatur. Warto również pamiętać, że w trakcie przeprowadzania oczyszczania wody za pomocą „szok – chloru” folię solarną należy bezwzględnie zdjąć. Warto pamiętać, że głównym zadaniem folii solarnej jest podgrzewanie wody w basenie i absolutnie nie gwarantuje ona bezpieczeństwa dzieciom i zwierzakom domowym w przypadku, gdy przypadkowo upadną one na przykrycie basenowe. Aby zapobiec takiemu zagrożeniu, należy dodatkowo dokupić specjalne ogrodzenie zabezpieczające. Takie ogrodzenie wykonane jest z siatki powstałej z włókna szklanego pokrytego winylem, dzięki czemu jest bardzo wytrzymałe.

Folia solarna to rozwiązanie ekonomiczne, a przy tym wielofunkcyjne. Chroni basen przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ułatwia jego czyszczenia, zmniejsza ilość parującej z niego wody, wpływa na zmniejszenie zużycia środków chemicznych, potrzebnych do jego oczyszczania, a przede wszystkim jest przydatna w ogrzewaniu wody basenowej.