podkład pod wykładziny podłogowe

Zalety kupowania podkładów pod wykładziny

Podłoga jest elementem każdego pomieszczenia, który jest najintensywniej eksploatowany przez wszystkich mieszkańców. Warto więc zadbać o odpowiednią izolację, która pozwoli zmniejszyć nacisk na grunt jednocześnie umilając nam stąpanie po podłodze. W tym celu mieszkańcy często decydują się na wykładziny podłogowe, zapominając jednak o izolacji, która spełnia bardzo ważną rolę.

Izolujący podkład podłogowy

podkład pod wykładziny podłogoweNawet wykładziny wymagają właściwej izolacji, głównie cieplnej aby wilgoć nie przedostała się do materiału, który z czasem przestanie nadawać się do użytkowania. Warto zastanowić się nad kupnem podkładu izolacyjnego, ponieważ posiada on wiele zalet. Między innymi warto wspomnieć o ograniczeniu wydobywania się kurzu z włochatych dywanów, które ostatnio stały się bardzo popularne. Podkład jest najbardziej przydatny kiedy posadzka została nierówno wylana i za jego pomocą wyrównuje się powierzchnię, by położony dywan wyglądał schludnie. Dodatkowo warto powiedzieć, że izolacyjny podkład pod wykładziny podłogowe dostarcza przede wszystkim ciepła minimalizując ryzyko przedostania się wilgoci oraz zniszczenia dywanu. Tego typu podkłady oferowane są przez producentów w dwóch wersjach grubości 10 i 5 mm, w zależności od potrzeb użytkowników. Zdecydowanie przyjemniej użytkuje się podłogi kiedy są elastyczne i ciepłe, co wpływa na absorpcję energii.

podkład pod wykładziny podłogoweDodatkowym atutem wykorzystania podkładów jest wygłuszenie, dźwięki nie przenoszą się między pomieszczeniami, a inni mieszkańcy mogą spokojnie spać zapominając o typowym stukaniu innych lokatorów. Podkłady są bardzo ekologiczne, zmieniają komfort użytkowania wykładzin w pomieszczeniach. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów podkładów izolujących, dlatego porada sprzedającego bądź montera może być bardzo cenna. Niektóre dywany od razu zostały wyposażone w podkłady, jednak są to rzadkie przypadki, które bardzo często są zdecydowanie droższe niż samodzielne dobranie podkładu do dywanu. Najważniejsze jest by stosować się do zaleceń producenta, by przedłużyć żywotność podłoża. Wykładziny powracają do wielu domów, dlatego tak ważne jest, by dbać o izolację cieplną i akustyczną.

Wykładzina sama w sobie ma pewne właściwości, jednak położenie jej bezpośrednio na posadzkę sprawi, że po krótkim czasie dywan będzie nadawał się do wymiany. Przenikająca wilgoć i tarcie o szorstką powierzchnię tylko niszczy dywan, a odpowiednie dobranie podkładu przedłuża żywotność i poprawia komfort użytkowania wykładziny, dzięki czemu każdy domownik może zapomnieć o stukaniu podłoża.