meble kuchenne na wymiar

Zalety mebli kuchennych na wymiar

Coraz więcej osób, zamiast wybierać z uniwersalnych modeli mebli dostępnych na rynku, decyduje się na własny projekt. Pozwala on dostosować kuchnię do indywidualnych preferencji i sprawić, że będzie ona świetnie się prezentować i odzwierciedlać nasze poczucie estetyki. Częstym powodem takiej decyzji jest również chęć urządzenia wnętrza w niepowtarzalnym stylu, jednak nie stanowi to jedynej zalety kuchni na wymiar.

Wysokiej jakości meble kuchenne

meble kuchenne na wymiarNiebywały atut, jakim wyróżniają się meble kuchenne wykonywane na wymiar, stanowi to, że można decydować o każdym elemencie ich wyglądu, a jedyne ograniczenie stanowi wyobraźnia. Kupując gotowy zestaw, trzeba być przygotowanym na to, że będzie on dostępny w kilku standardowych kolorach, jednak w przypadku własnego projektu można pokusić się nawet o najbardziej ekstrawaganckie odcienie. Do własnych potrzeb można również dostosować rodzaj szafek, szuflad i uchwytów oraz system otwierania szafek, dzięki czemu meble zyskują indywidualny charakter. Równie istotne jest także to, że nowoczesne meble kuchenne na wymiar charakteryzują się wyższą jakością niż te robione na masową skalę, ponieważ są ręcznie wykonywane, a do ich produkcji używa się lepszych materiałów, systemów prowadnic i okuć.

meble kuchenne na wymiarDzięki temu, mimo iż ich cena jest wyższa, służą przez długie lata i zdecydowanie rzadziej się psują. W przypadku kuchni o dużej powierzchni znaczenie ma również to, aby ich przestrzeń została optymalnie wykorzystana. Pozwala to uniknąć niezagospodarowanych miejsc, które będą źle się prezentować. Z kolei gdy kuchnia jest niewielkich rozmiarów, można tak dobrać meble, aby pomieszczenie nie wyglądało na zagracone. Ponadto meble na wymiar, dzięki możliwości zabudowy pod sam sufit, pomagają ukryć sprzęty AGD, z których nieczęsto się korzysta i zapewniają również więcej miejsca na przechowywanie produktów spożywczych. Kolejną zaletą własnego projektu jest to, że wysokość szafek można dostosować do własnego wzrostu po to, aby zapewnić sobie komfort podczas gotowania.

Decydując się na meble na wymiar, można również pokusić się o niestandardowe rozwiązania, np. blat wchodzący w okno zamiast parapetu. Wymarzona kuchnia nie dość, że zachwyca swoim wyglądem, to jeszcze odznacza się funkcjonalnością. Aranżowanie kuchni według własnego projektu może zatem być nie tylko źródłem dobrej zabawy, ale również ułatwiać proces przygotowywania potraw. Mimo że meble na wymiar stanowią większy wydatek niż te produkowane w hurtowych ilościach, stanowią jednak dobrą inwestycję i służą przez długie lata.