luksusowe podłogi winylowe

Zalety podłóg z winylu

Jest wiele dobrych materiałów do wykończenia podłogi. Można użyć desek drewnianych, kamiennych płyt, a nawet wykonać posadzki z betonu czy żywicy. Niestety, każda z tych opcji ma różne wady. Deski drewniane łatwo się niszczą, trzeba o nie bardzo dbać. Kamień, taki jak marmur czy granit, jest bardzo drogi i mało kogo na nie stać. Posadzki żywiczne czy betonowe ładnie wyglądają tylko w określonych wnętrzach np. industrialnych, czy też w szkołach i firmach.

Eleganckie podłogi winylowe

luksusowe podłogi winyloweW domach są rzadko wykorzystywane. Na szczęście jest też inne rozwiązanie, a mianowicie modne luksusowe podłogi winylowe. Takie podłogi mogą imitować te drewniane lub kamienne, panele winylowe mają nawet podobne kształty – prostokątne a’la drewniane i kwadratowe a’la kamienne. Dzięki temu można mieć estetyczne, ładne podłogi wzorem i kolorem dopasowane do wnętrza. druga zaleta podłóg winylowych to ich odporność na uszkodzenia. Panel nie blakną, więc można je układać nawet w miejscach nasłonecznionych. Nie rysują się jak podłogi drewniane, są również wodoodporne. To przekłada się na łatwość czyszczenia. Takie panele wystarczy zamiatać i zmywać mopem, nie ma potrzeby używania specjalnych środków czyszczących, czy też konserwacji. Niektórzy producenci dają nawet ponad dwudziestoletnią gwarancję na swoje wyroby, także nie trzeba się martwić o dobry wygląd paneli.

luksusowe podłogi winyloweKolejna kwestia to łatwy montaż. Panele winylowe można montować zarówno w nowych wnętrzach, jak i remontowanych. W przeciwieństwie to sztywnych paneli drewnianych czy kamiennych, podłoże do montażu podłogi winylowej nie musi być idealnie równe. Panele są giętkie i elastyczne, zatem nawet drobne nierówności nie przeszkadzają w ich układaniu. To przyspiesza prace remontowe bo nie trzeba idealnie szlifować posadzki i zdzierać z niej resztek kleju montażowego. Warto zaznaczyć, że panele winylowe są montowane na różne sposoby. Są panele na klik, panele klejone, panele na klej magnetyczny, jak również panele samoprzylepne. Dzięki temu każdy może wybrać odpowiednie panele dla siebie, takie które będzie mógł samodzielnie zamontować. Panele z winylu doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i w firmie.

Są odporne na mikrozarysowania, uderzenia, działanie wody, jak również na odbarwienia oraz utratę koloru. W dodatku nie jest trudno je zamontować, sprawdzą się także tam, gdzie wykonane jest ogrzewanie podłogowe. Warto jest zainwestować w solidne, luksusowe panele z winylu, które wyglądem imitują drewno lub kamień naturalny, ale mają od nich o wiele więcej zalet.