rozciągliwa taśma pp

Zalety taśmy polipropylenowej

Wśród akcesoriów stosowanych do mocowania ładunków znajduje się taśma polipropylenowa. Jest ona jednym z najczęściej używanych materiałów zabezpieczających, ponieważ charakteryzuje się oczekiwaną wytrzymałością, która pozwala na zabezpieczenie nawet naprawdę ciężkich ładunków na paletach, dzięki takiej taśmie są one ustabilizowane. Można ją stosować także do spinania paczek.

Taśma  z polipropylenu

rozciągliwa taśma ppJej używanie jest bezpieczne i naprawdę proste, dlatego każdy sobie z tym poradzi. Oczywiście oprócz taśmy konieczne jest też zastosowanie specjalnych mocowań, są to najczęściej zapinki druciane. W ofertach producentów znajdziemy szeroki wybór zarówno taśm, jak i zapinek. Jeśli chodzi o same taśmy, to dostępne są one w różnych szerokościach, dlatego bez problemu możemy dobrać produkt do naszego zastosowania. Chociaż jeszcze niedawno najczęściej wybierano taśmy stalowe, jednakże niska cena wyrobu, jakim jest rozciągliwa taśma PP, sprawiła, że to właśnie ona stanowi doskonałą alternatywę dla taśmy stalowej. Dodatkową zaletą jest to, że przy stosowaniu produktu polipropylenowego nie ma możliwości pojawienia się rdzy na ładunku, co działo się w przypadku stali. Taśmy dostępne są w różnych kolorach – najczęściej jest to taśma biała lub czarna, jak też transparentna.

rozciągliwa taśma ppKolor jednak ma najmniejsze znaczenie i mało kiedy osoby kupujące taśmę zwracają uwagę na ten parametr. Bardziej liczą się kwestie techniczne. Taka taśma polipropylenowa jest niezwykle uniwersalna, ponieważ może być stosowana zarówno do pakowania ręcznego, jak i maszynowego. W przypadku pakowania ręcznego wystarczy zaopatrzyć się w odwijacz oraz paskowacz, dzięki któremu proces ten przeprowadzimy naprawdę szybko i bezproblemowo. Nowoczesna technologia produkcji takich taśm sprawiła, że charakteryzują się one najlepszymi parametrami technicznymi. Są naprawdę trwałe, a przy tym odporne, są w stanie wytrzymać obciążenie nawet kilkuset kilogramów. Ich odporność na zrywanie jest wysoka, co jest bardzo ważne dla osób zajmujących się pakowaniem ładunków. Dzięki tym parametrom mamy pewność, że zastosowanie taśmy w odpowiedni sposób zabezpieczy towar na palecie i sprawi, że będzie on zajmował stabilnie jedno miejsce, nie przewróci się i tak dalej.

To właśnie dlatego taśmy polipropylenowe są podstawowym wyposażeniem wielu magazynów zakładów produkcyjnych, jak i firm kurierskich oraz innych obiektów. Dzięki niskiej cenie możemy zawsze zrobić zapas produktu na dłuższy czas. To opcja dla osób zabieganych, które nie mają czasu na częste odwiedziny w sklepie.