Mini żuraw

Zastosowanie mini żurawi

Na dużych placach budowy zwykle stosuje się ogromnych rozmiarów maszyny. Wymaga tego charakter prac. Jeśli jednak działania prowadzone są na małym obszarze o ograniczonym dostępie należy szukać alternatyw. Doskonałą opcją są wtedy mini żurawie.

Mini żurawie do wyjątkowych sytuacji

ŻurawSą to urządzenia, które doskonale sprawdzają w przypadkach, gdy użycie tradycyjnych rozmiarów żurawi nie jest możliwe. To doskonałe rozwiązanie na mniejszych placach budowy oraz przy remontach, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Ich najbardziej charakterystyczną cechą jest kompaktowość. Dzięki niewielkim rozmiarach są znacznie bardziej mobilne oraz wszechstronne w użyciu niż tradycyjne żurawie. Cechują się także nowoczesnymi parametrami technicznymi, które pozwalają na pracę w każdym środowisku. Ich działanie jest możliwe dzięki napędzaniu elektrycznemu. Niektóre z nich posiadają silnik hybrydowy lub diesla. Mini żurawie oraz dźwigi cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Ich sława wynika przede wszystkim z ich efektywności pracy, wygodnej obsługi oraz mobilności.

Mini żurawWiele osób może się zastanawiać w jakich sytuacjach warto wynająć wszechstronne mini żurawie. Sprawdzą się idealnie w przypadku jednorazowych prac budowlanych oraz remontowych, które mają miejsce ma małej powierzchni, a zakres prac nie wymaga podnoszenia ogromnych ciężarów. Należy pamiętać, że takie dźwigi również posiadają pewne ograniczenia, mogą podnieść ładunki o masie kilku ton na wysokość sięgającą nawet kilkanaście metrów. Natomiast do ładunków kilkuset tonowych nadadzą się tradycyjne żurawie. Doskonale sprawdzą się przy wszelkiego rodzaju pracach konserwacyjnych. Od wielu lat konserwatorzy zabytków stosuje tego typu urządzenia w swojej pracy. Mini żurawie można spotkać w zabytkowych kościołach oraz halach, gdzie trwa remont lub renowacja. W takich przypadkach ich niewielki rozmiar oraz zawrotność okazują się być nieocenione. Znajdują także zastosowanie w muzeach, za ich pomocą przenoszone są dzieła sztuki. Bardzo często mini żurawie stanowią część wyposażenia różnych firm, na przykład zajmujących się montowaniem okien. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzają się w instalacji okien znajdujących się na piętrach.

Mini żurawie cechują się wysoką precyzją, mobilnością oraz wszechstronnym charakterem. Docenią go nie tylko firmy budowlane, ale także mniejsze przedsiębiorstwa działające w innych dziedzinach. Coraz częściej na wynajęcie mini żurawia decydują się także osoby prywatne. Trzeba jednak pamiętać, że obsługę takich urządzeń warto zostawić fachowcom.